Създава се щаб от доброволци, обяви премиерът Боико Борисов на

...
 Създава се щаб от доброволци, обяви премиерът Боико Борисов на
Коментари Харесай

Щаб от доброволци, курсанти по КПП-тата

 

Създава се щаб от доброволци, разгласи министър председателят Боико Борисов на брифинг. Той сподели, че до момента като такива са работили най-вече по линия на Пожарната, само че към този момент има и доста искащи, което е обнадеждаващо.

Генерал Николай Николов, шефът на Националната работа само че Пожарна и спешна сигурност, който ще оглави щаба разясни, че те ще бъдат групирани в три посоки – за лечебните заведения, за обществените служби и РЗИ-тата, както и за КПП-тата. За третата група Борисов съобщи, ще се употребяват най-вече курсантите от военните учебни заведения.

Премиерът повтори, че всички, които са на първа линия – лекари, служители на реда и всички останали, които се борят всекидневно за здравето на българите и наблюдават за съблюдаване на ограниченията, ще получат по 1000 лв. в допълнение заплащане. Възложил съм на всички да огледат описите, с цел да не изпуснем някого, добави министър председателят.

Той съобщи, че за на следващия ден е планувана и среща с Националното съдружие на общините, където ще приемем и ограничения против мародерите, които тормозят хората по телефоните, добави Борисов. Той добави, че е доста значимо да се съблюдава карантината и даде за образец отношението на Англия и заразяването с заболяването и на премиера, и на здравния министър с ковид.

Борисов съобщи, че с изключение на за тези 1000 души на първа линия, няма да харчи други пари за всеобщ скрийнинг и бързи проби, тъй като не дават резултат и това той получава като сигнал от доста страни.

Това е заболяването – затваряш се, боледуваш, страдаш, само че след това животът продължава, сподели още Борисов.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР